my work

Postupne sa pokúsim zverejniť tu nejaké ukážky mojej softwarovej tvorby. Komerčnej tvorby v mojom živote zatiaľ bolo iba veľmi málo, preto v headeri týchto ukážkových okienok uvidíte často "freetime", čo znamená, že som program robil pre seba, pre vlastné potešenie, inak tam nájdete meno človeka alebo firmy pre ktorú bol program vytvorený. Odporúčam navštíviť stránky grafika Mareka Cartoona (links), kde nájdete väčšinu flash hier, na ktorých sme spolu pracovali.
Tommy : Simulator (flash app)

Simulátor riadiacich procesov, ja ani netuším čo to vlastne je. Úloha bola navrhnúť inteligentný graf, ktorý automaticky, podľa potreby mení zobrazovaný rozsah hodnôt. Graf má množstvo zaujímavých funkcií, ako napríklad podpora pre viacej layerov. Podstata je založená na škálovaní a posúvaní movieclipuMOOOBY.TV : worsms (flash game)

Sú malí. Sú silní. Majú bazuky. Nekonečnú muníciu. Sú TO WORSMSOVIA ! Jediný cieľ - prežiť. Jediná cesta ktorá k cieľu vedie - vyvražďiť všetkých !

Toto je úžasná napínavá hra plná neuveriteľných zvratov pripomínajúca Worms od spoločnosti Team17. Na rôznych, až dvoch mapách, behajú červy s bazukami. Pri každom zásahu bazukou útočný červ získava body zodpovedajúce úbytku energie na ostatných červoch. Pochopiteľne samobaviči, ktorí by sa snažili získať body sebatrýznením, sú odpísaní. Nie sme žiadna poisťovňa !

 more details...


freetime : colors (win mfc hardware)

Ako programátor zarábajúce ťažké peniaze, raz pri návšteve GM electronic som nevedel, čím zaokrúhliť hodnotu môjho nákupu, aby som sa nemusel trepať domov s plným vačkom mincí. Nakúpil som zopár vysokosvietivých LED diód. Napadlo ma, čo tak spraviť program, ktorý by pulznou moduláciou rozsvecoval a zhasínal jednotlivé základné zložky a tým vytváral efekt tzv. farebnej gule. Ku programu je priložená aj schéma.

Popri PWM som navrhol aj kopu iných algoritmov, keďže po**dený win XP má príliš nehomogénne časovanie, (najvyššia homogenita bola pri 512 refreshov/s, potom uz to nemalo zmysel - je to zabezpečené nezávislým threadom, ktorý z okna zbiera informácie o farbe a algoritme). A teda ak chceme dosiahnuť aspoň 100 rôznych intenzít, spomínaných 512 refreshov je príliš málo...

 more details... download application


freetime : auticko (MS VC++ opengl)

Toto bola snaha o prvý program pracujúci s OpenGL, jedná sa o simuláciu autíčka, behajúceho po jednoduchej mapke (mimochodom textúra tej mapky je naša cica.... teda bola, kým ju neprešlo auto, takže odpočívaj v pokoji) Cica síce už nieje, ale jej spomienka v podobe tohoto programu bude žiť naveky.

Je tu použitá jednoduchá emulácia fyziky, ak auto stojí na zráze, ťahá ho to dole, pri stúpaní ide pomalšie.... Ale čo je najkrajšie, na samotnú mapu je aplikovaný efekt "vody", čiže sa vlní, čo je veľmi pekne vidieť ak autíčko stojí na rovinke, tak ho to presúva z miesta na miesto...

footer

freetime : paleta (qbasic asm bat)

...jeden z najstarších programov, ktorý je možné na tejto stránke nájsť. Je výnimočný tým, že je to kombinácia QBasicu, assembleru a bat. Program sa púšťa hlavným spúšťacím batom, ak je spustený s parametrom, tento parameter (súbor s paletovým presetom), je hneď načítaný, taktiež bat obsahuje dva programy v assembleri, prvý nastaví sadu znakov použitú v textovom prostredí programu, druhý a prípade ukončenia programu stlačením klávesy U, daný preset aktivuje, a po skončení je použitá paleta aktíva. Unikátna tvorba mojich 15tich rokov :) je určená na spravovanie palety textového módu, veľmi jednoduchým spôsobom, dokonca aj s použitím myši (čo v QBasicu naozaj nie je žiadna sranda)...

 download source code


freetime : tunneler 3 (c++ djgpp allegro)

Dosť vydarená hra, ktorú môžu naraz hrať až štyria hráči naraz ! Chystala sa podpora sieťovania, ale nakoniec som to vzdal. Jedná sa o klasickú hru tanky, pričom je tu mnoho zbraní, a niektoré zbrane ležia na mape a je možné ich zodvihnúť a používať. Priložené utility na import, export a prezeranie mapy, nastavovanie kláves, nastavenie rozloženia okien umožňujú neuveriteľné prispôsobenie hry každému hráčovi.

 download source code download application


freetime : auticka (java wireless)

Moja prvá hra v jave... Bolo dosť nepríjemné zvykať si na konvencie programovania v tomto jazyku, no nakoniec som to celkom pekne zvádol. Táto hra je verná kópia známej hry micromachines, z ktorej som prebral mapy a grafiku. Zatiaľ sa tu pohybuje jedno autíčko, no veľmi pekná je možnosť aktivovať automatiku a autíčko behá po mape samé. Nemôžem si pomôcť, ale páni čo programovali Micromachines, vymysleli tú umelú inteligenciu totálne geniálne !

 download application


freetime : worms (pascal asm)

Celkom pekná, vydarená hra, plánik 640x200 pixelov, scrollovanie, vlastné grafické funkcie, poniektoré napísané v asm, tri zbrane, stavanie, pekné výbuchy, sneženie, preview-mapa. Týmto slovami by sa asi dala charakterizovať táto hra, inšpirovaná wormsami od Team17. Tentokrát je to však urobené v Pascali.

 download source code download application


mesko : benzinol (hack)

Dostal som za úlohu aktualizovať software pre čerpaciu stanicu. Mojím cieľom bolo nastaviť novú hodnotu dane. Úloha vyzerala jednoducho, síce program nemal žiadny konfiguračný súbor ale nájsť konkrétne číslo, nastavenie premennej alebo čosi také by nemal byť problém... no vtedy som ani netušil že program bude spravený v Turbo Basicu alebo inom vražednom interpreteri. Našťastie, všetko dopadlo úspešne a na celý zákrok som si vystačil s nástrojmi ako TD286/TD386 a hlavne HIEWom.

footer

freetime : wormhole (opengl)

Ďalší 3D programík v OpenGL / VC++. Tento krát budete lietať v akomsi nekonečnom čreve... efekt známy pod názvom wormhole. A môžete štyri krát hádať aká textúra je tu použitá, správne odpovede môžeťe aj nemusíte posielať na moju emailovú adresu. Z úspešných odpovedí vylosujem jedného ktorý dostane hodnotnú cenu - 300 ohmový rezistor alebo klbko zmotaného medeného drótu.

A teraz trochu matiky. V 3D priestore je generovaná vodiaca čiara, je to nejaká lomená čiara, ktorá sa pohybuje smerom ku kamere, a keď je už dosť blízko, v diaľke sa vytvorí nový článok - ďalší kúsok lomenej čiary. Aby to bolo trochu veselé, tá čiara sa nám pomocou funkcií sin a cos vlní v priestore. Potom, v každom zlome tejto čiary je vypočítaná rovina, pre ktorú je daný úsek čiary normála. Takže máme čiaru a kružnice, čo ju rozširujú. A aby to celé bolo divokejšie, polomer kružnice sa tiež mení, čo vytvára efekt meniacej sa rýchlosti...

 download application


muros : camera (mfc capture hardware)

Táto sranda prijíma obraz z ľubovolného direct capture zariadenia, je možné definovať snímanú oblasť tvaru obdĺžnika, ktorá bude testovaná, či v nej nastala nejaká zmena, použitý algoritmus je porovnávanie priemernej farby... Celá konfigurácia sa uloží do registrov, po spustení je všetko nastavené tak ako má... Sliderom sa nastavuje citlivosť, ak nameraná zmena bude väčšia ako citlivosť, na port COM1 sa vyšle signál. Program tiež prijíma informácie z tohoto portu a pri každom vonkajšom signále zapíše do tabuľky (detailed list) čas, dátum, výsledok merania a zaznamenaný obrázok.

footer

gymnázium Sereď : web (html, js, flash, php, mysql)

Stránka, ktorú som navrhol a programoval, je dosť rozsiahla, MySQL databázu tvorí vyše 40 tabuliek ! Použité sú technológie PHP, MySQL, JavaScript, tuším aj Java, Flash...

 more details...


http://www.realpos.sk : web (html, js, php)

Stránka...

 more details...


Titus the fox - kody : script (vbs, borland c)

Program, ktorý generuje html stránku s kódami do tejto starej obľúbenej hry, bohužial treba povoliť activeX, aby bol zoznam úspešne vytvorený. VB skript v temporary adresári vytvorí spustiteľný program, ktorý obsahuje algoritmus na generáciu kódov, jeho výstup je uložený do ďalšieho súboru v temporary adresári. Výstup načíta spracuje a zobrazí kombinácia VB/JS skriptu. Kódy do tejto hry sú pre každý počítač iné, závisia od od nainštalovaného hardwaru, a obsahu pamäti na konkrétnych miestach. Algoritmus je kombinácia asm/borland c.

 download source code download application


Girder program - (gml script)

Tento plugin umožní použiť diaľkové ovládanie s málo tlačítkami ovládať viac ako 5 programov naraz. Jedno tlačítko je použité ako prepínač funkcií, pri každom jeho stlačení sa na obrazovke zobrazí názov práve aktívneho programu... Veľmi užitočné, ja ho používam veľmi častno na ovládanie WinAmpu, BSPlayeru, TV karty, mixeru, myši. Taktiež je tu využité tlačítko "power" ktoré zapne/vypne práve vybratý program.

 download source code download application